27 prosince, 2019

12. oddíl skautů

Jsme čistě klučičí oddíl pro kluky skautského věku (cca 11 až 15 let – druhý stupeň ZŠ), který má v současné době 2 družiny – Pardáli a Mustangové. Kluci se přes týden schází po družinách v klubovně na schůzkách. Dvakrát do měsíce vyrážíme všichni dohromady na výpravy do přírody. Každou neděli také chodíme do tělocvičny hrát florbal.

Vedení oddílu

VEDOUCÍ ODDÍLU

Martin Lubojacký – O2

outu@skaut.cz

ZÁSTUPCE VEDOUCÍHO ODDÍLU

Šárka Olivíková

sarkaolivikova@gmail.com; 722 721 044

Schůzky:

Pardáli

Vedoucí schůzek: Karel Brejcha – Mifune; 774 849 440
Kdy: pondělí 17:00 – 19:00
Kde: klubovna Wanklova (mapa)

Mustangové

Vedoucí schůzek: Šárka Olivíková; 722 721 044
Kdy: středa 18:30 – 20:00
Kde: klubovna Wanklova (mapa)

Pro nováčky:

Kdy k vám můžu přijít?

Nejlépe druhou neděli v září ve 14:00 na zahajovací schůzku. Klidně ale i kdykoliv během roku na schůzku, která Ti časově vyhovuje.

Co budu potřebovat?

Na schůzky a jednodenní výlety (lehká výletní) si vystačíš jen se základními věcmi, na vícedenní výpravy (úplná výletní) toho už budeš potřebovat více. Možná že některé věci nemáš, nebo dokonce neznáš. Nevadí, na prvních schůzkách se obejdeš i bez nich.

Kolik stojí chodit do skautu?

Skaut je jeden z nejlevnějších, ne-li nejlevnější kroužek v okolí. I tak ale není zadarmo, protože jsou s naší činností spojené určité náklady (pronájem klubovny, provoz chaty, údržba táborového vybavení atd.).

Každý leden se hradí registrační poplatek ve výši 1200 Kč na celý kalendářní rok. Kromě toho se platí drobné poplatky za výpravy (za jízdné, případné ubytování a jídlo). Cena za 14denní tábor na začátku prázdnin se pak pohybuje kolem 4000 Kč.

Ze začátku může být větší investice do tábornického vybavení (krosna, spacák, karimatka, pevné boty, …) a do krojové košile, u kterých se ale snažíme o prodej mezi členy.

Jelikož ale chceme, aby byl skauting opravdu pro všechny, jsme schopni rodinám, které by si skautovaní nemohli dovolit, pomoci, a to ať už vypůjčením vybavení anebo slevami na registraci, či táboře.