Lví skautka

V podvečer na svátek svatého Jiří jsme se sešli na olomouckém Skautském institutu k příležitosti předání vyznamenání Lví skautka II. stupně sestře Lucii Sitkové – Lucce. Pozvána byla rodina Lucky, členové našeho střediska a členové olomoucké okresní rady Junáka, z nichž dorazili předseda okresu David Pokorný – Šaman, místopředseda okresu Petr Breburda – Brácha a výchovný zpravodaj okresu Denis Lupík – Lvíček. Akce oficiálně začínala v 18:00 a samotná Lucka do poslední chvíle netušila, co se chystá. Poté, co Lucka dorazila na Institut a rozdýchala počáteční překvapení, všichni hosté i řečníci zaujali svá místa a slova se ujala výchovná zpravodajka střediska Michaela Surá – Čároška, která pronesla úvodní řeč a společně jsme zahájili akci zpěvem Junácké hymny. Poté dostala slovo Eliška Kroupová – Hádě, která jakožto dlouholetá kamarádka Lucky a nynější vedoucí dívčího oddílu představila v krátké prezentaci Lucku jako člověka. Následně předala slovo Lucčině bývalé oddílové vedoucí Lence Zavadilové – Leni, která rovněž v prezentaci představila výzvu Lví skaut a její nástrahy, se kterýma se Lucka musela během plnění výzvy vypořádat. Leňa poté předala Lucce odznak Lvího skauta a dekret potvrzující splnění, vedoucí střediska Otakar Sedlák – Nerez předal Lucce kytici lilií a všichni jsme potvrdili, že Lucka skutečně UMÍ. Na závěr akce jsme společně v kruhu zakřičeli střediskový pokřik a pogratulovali Lucce k jejímu mimořádnému úspěchu.

Lucka je členkou střediska od roku 2020, přišla k nám ve svých čtrnácti letech. Od začátku byla nadšená do plnění skautských výzev a 18.9.2023 úspěšně splnila tu největší z nich – Lví skautka II. stupně, čímž se zařadila mezi pouhých několik desítek skautů z naší republiky, kteří toto prestižní ocenění vlastní. V našem středisku je první, která tohoto úspěchu dosáhla.

V Olomouci dne 24.4.2024

Lenka Zavadilová – Leňa, výchovná zpravodajka okresu Olomouc